INFRAKY.CZ | INFRAZÁŘIČE
Poradíme s výběrem infrazářiče. Nejste si jistí který typ zářiče zvolit? Kontaktujte nás info@infrasystemy.cz nebo volejte tel. 601 555 225 a navrhneme vhodné řešení a typ infrazářiče.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.09.2021
Akce 5%
Využijte skvělou akci a uplatněte kód se slevou 5%. Akce platí na objednávky infrazářičů nad 5000 Kč. Nevztahuje se na některé vybrané typy příslušen... číst celé
29.03.2020
Covid 19
AKTUALITY COVID19 jsme stále v provozu a expedice probíhají denně včetně poradenství jak přes email i telefony omezení v dopravě: žádné číst celé
04.02.2019
10.4.2019 - Plynové zářiče
Aktualizovaná nabídka plynových zářičů kvalitního německého výrobce ENDERS číst celé
Zobrazit všechny novinky

                   


go pay platby

  1. Úvod
  2. Výhody a nevýhody
Výhody a nevýhody

Nízké náklady na pořízení

Investice do sálavého quartzového vytápění jsou relativně nízké, není totiž třeba pořizovat kotel, kotelnu, komíny, spalinovody, rozvody a odtahy apod. Pořizují se pouze zářiče včetně elektroinstalace, případně lze využít již stávající rozvody. Cena infazářičů je v porovnání s konvekčním topným systémem několikanásobně nižší. V porovnání s přímootopy jsou infrazářiče až o 50% úspornější a návratnost investice do infrazářičů je v řádech 1 – 2 let.

Nízké provozní náklady

Provozem infrazářičů lze ušetřit až 70% energie na vytápění v porovnání s jinými druhy topení.

Nižší teplota vzduchu

Jedním z důvodů úspory používání sálavých infrazářičů je i možnost snížení teploty vzduchu o 2 až 3 °C při současném dosažení lepší tepelné pohody, taktéž jako zvýšení teploty stěn. Teplo je v místnosti rozmístěno rovnoměrně, nedochází k významné cirkulaci vzduchu nebo k víření prachu. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je do 2 – 3 °C což se příznivě projeví ve snížení provozních nákladů.

Suché zdivo lépe izoluje

Provozem infrazářičů dochází k ohřevu stěn na vyšší teplotu než je teplota vzduchu a tak jsou vysoušeny – zabraňuje se kondenzaci vlhkosti. Suché zdivo má lepší tepelně-izolační vlastnosti a tím nižší prostup tepla stěnou. Dochází ke snížení nákladů na vytápění.

Minimální prostup infračerveného tepla okny

Při použití infrazářičů o kratších vlnových délkách jsou skleněné plochy prakticky neprostupné pro infračervené teplo a nedochází tak ke ztrátám prostupem.

Přímý ohřev osob i ve větraných a otevřených prostorách

Pro řešení ohřevu osob a povrchů v otevřených nebo větraných prostorách jsou infrazářiče jedinou možnou volbou za příznivých provozních nákladech a dostupných příkonech.
V porovnání s plynovými infrazářiči na propan-butan jsou provozní náklady nižší až o 80%.

Zónový ohřev

Úspor lze dosáhnout tím, že topný systém zapínáme pouze v místech, kde je to potřeba, tedy např. v zónách, kde pracují lidé, zatímco zbývající prostor se nevytápí. Toto tzv. zónové vytápění je konvekčním způsobem vytápění neproveditelné. Zónové vytápění je variabilní, infrazářiče lze lehce demontovat a znovu nainstalovat v případě změny vytápěné zóny (např. přesun výrobní linky). Jednotlivé typy infrazářičů mají rozdílné směrové charakteristiky dané buď tvarem samotného topného prvku nebo tvarem odrazivého zrcadla tz. Reflektoru, který má primární vliv na úhel sálání infrazářičů do prostoru a plošnou intenzitu tepla.

Rychlé teplo

Infrazářiče mají velmi krátký čas dosažení maximální teploty při které sálají s nejvyšší účinností. Jednotlivé typy výrobků dosahují různých časů nahřátí v závislosti na typu topného prvku.

1-2 sekundy - nejkratších časů dosahují Quartzová topidla (NIR) s nejmenší tepelnou setrvačností, po zapnutí zdroje pracují po několika sekundách na plný výkon, bezprostředně po vypnutí klesá výkon na nulu. Nejčastějším použitím je potřeba rychlého zatopení na krátký časový úsek jako jsou koupelny, toalety kdy je provoz v řádech minut.

Infrazářiče s halogenovými a karbonovými trubicemi dosáhnou maximální teploty do cca 1-2 minuty. Kermické infrazářiče dosahují maximálních teplot do cca 3-5 minut – jsou univerzálním řešením pro běžné použití a neobsahují světelné spektrum.

Nejdéle se ohřívají infrazářiče s hliníkovými profily – jsou tak vhodné zejména pro delší čas provozu na terasách, restauračních zahrádkách a podobně s provozem infrazářičů v řádech desítek minut až hodin.

Minimální náklady na realizaci, snadná instalace

Nulové náklady na zapojení infrazářičů. Infrazářiče lze zapojit do jakékoliv zásuvky s odpovídající zátěží. Do běžné zásuvky lze instalovat infrazářiče do cca 2-3 kW. Pokud potřebujete instalovat větší příkony, připraví se samostatné nové rozvody. I v tomto případě je instalace infrazářičů velmi snadná a rychlá. Instalaci nemusejí provádět autorizované firmy, může být provedena elektrikářem s příslušnou odborností.

Bezpečný provoz

Infrazářiče neprodukují spaliny ani kondenzáty, nedochází k hoření nebo spalování, nespotřebovává se kyslík, není potřeba přídavné větrání. To ocení zejména provozovatelé restauračních předzahrádek provozujících plynové infrazářiče. Obsluha infrazářičů je jednoduchá a bezpečná.

Infrazářiče jsou vyráběny podle typu a výrobce až do odolnosti vůči vlhkosti a prachu IP 67 a jsou tak vhodné i pro náročné provozy kde jsou infrazářiče v přímém kontaktu se stříkající vodou.

Zdravé teplo

Při vytápění pomocí quartzových topidel nedochází k proudění vzduchu, takže není vířen prach a
nevzniká průvan. Infrazářiče jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky. Infrazářiče jsou používány ve zdravotnictví v inkubátorech, v masážních a rehabilitačních zařízeních.

Vysoušení zdiva

Sálavé teplo infrazářičů primárně ohřívá všechny pevné předměty na teplotu vyšší než je teplota vzduchu obdobně jako je tomu od slunce. Stejně jako slunce vysouší přemty lépe při přímém působení, tak infrazářiče také vysouší všechny předměty lépe a rychleji než při konvekčním vytápění. Proto infrazářiče vysouší zdivo a zabraňují vzniku plísní – jsou vhodné i pro alergiky. Suché zdivo snižuje tepelnou ztrátu stavby a přispívá ke snížení nákladů na vytápění.

Perfektní tepelná pohoda

Infrazářiče rovnoměrně prohřívají celý prostor, podlahy, stěny i strop včetně přímého ohřevu osob. Provoz topidel je bezhlučný s minimální konvekcí a minimálním rozdílem teplot mezi podlahou a stropem. Infrazářiče kombinují princip přenosu tepla obdobně jako slunce ohřívá zemi s nejmodernějšími technologiemi topných trubic.

Provozní spolehlivost

Kvalitní konstrukce a kvalitní konstrukční materiály jsou základním požadavkem na infrazářiče z našeho sortimentu. Minimum mechnických součástí které by podléhaly opotřebení příznivě působí na dlouhou životnost výrobku. Topné trubice dosahují životnosti 5-10 000 provozních hodin a jejich výměna je jednoduchá a rychlá a podle typu výrobku je možné výměnu provézt i svépomocí bez nutnosti návěštěvy odborného servisu.

Snadná a komfortní regulace výkonu

Nastavením nejoptimálnějšího komfortu sálaní pro různé účly a za různých podmínek provozu lze infrazářiče plynule výkonově regulovat odpovídajícím typem regulátoru z našeho příslušenství. Regulace výkonu je zpravidla od 0 – 100%. Regulací výkonu se mění teplota topného prvku infrazářiče a tím i vlnová dálka a vlastnosti zářiče. Použití regulace výkonu zářičů konzultujte s naším obchodním oddělením.

Teplo pouze když je třeba

Quartzové trubicové infrazářiče s reakční dobou 1-2 sekundy mohou být zapojeny na detektor pohybu a spínají se pouze po nejnutnější dobu potřeby tepla. Počet sepnutí nemá vliv na životnost topné trubice.

Flexibilita

Infrazářiče poskytují velký rozsah způsobu použití. Široké spektrum našich výrobků nabízí řadu topidel v různém provedení a s různými výkony, která zajišťují účinné a komfortní teplo pro různé aplikace. Provedením na stěnu, strop ale i samostatně stojící provedení umožní splnit jakékoliv vaše požadavky na řešení vytápění.

Záruka kvality

Vybrali jsme pro Vás pouze kvalitní a prověřené výrobky, se kterými máme osobně dlouholeté zkušenosti. Poskytujeme veškerý servis jak záruční tak i pozáruční.

nejvetsi prodejce zaricu a infrazaricu

infrasystémy s.r.o. 2012-2019