INFRAKY.CZ | INFRAZÁŘIČE
Poradíme s výběrem infrazářiče. Nejste si jistí který typ zářiče zvolit? Kontaktujte nás info@infrasystemy.cz nebo volejte tel. 601 555 225 a navrhneme vhodné řešení a typ infrazářiče.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
01.09.2021
Akce 5%
Využijte skvělou akci a uplatněte kód se slevou 5%. Akce platí na objednávky infrazářičů nad 5000 Kč. Nevztahuje se na některé vybrané typy příslušen... číst celé
29.03.2020
Covid 19
AKTUALITY COVID19 jsme stále v provozu a expedice probíhají denně včetně poradenství jak přes email i telefony omezení v dopravě: žádné číst celé
04.02.2019
10.4.2019 - Plynové zářiče
Aktualizovaná nabídka plynových zářičů kvalitního německého výrobce ENDERS číst celé
Zobrazit všechny novinky

                   


go pay platby

  1. Úvod
  2. Umístění

Umístění

S infrazaářiči je třeba pracovat jako se zdroji světla, tam kam sálají ten prostor ohřívají. Každý typ infrazářiče má jinou vyzařovací charakteristiku a tedy pro každý typ prostoru, režim provozu a požadavek zákazníka je třeba navrhnout individuální řešení vhodného typu a pozice. Proto nabízíme naše služby nezávazné konzultace a návrhu na míru Vašim potřebám.

Obecná pravidla na umístění infrazářičů nicméně existují. Pro uvedené typy realizací lze volit tyto pozice:

Instalace na terasy a pergoly

 
Lze instalovat na stěnu nad vstup a nebo na protější stranu směrem ke stěně podle možností přívodu elektro. Náklon zajistí větší plochu ohřevu osob v prostoru.
umístění
  

Instalace na předzahrádky restaurací a venkovní sezení

umístění infrazářičůumístění zářičů
  

Instalace infrazářičů do prostoru interiérových bazénů a wellness

V těchto prostorých je třeba volit vždy odolnější typy vůči vlhkosti s vyšším IP. Zářiče směrovat zejména na relaxační zóny kde je nejvyšší výskyt pohybu osob. Infrazářiče ohřívají jak tyto osoby tak povrchy jako podlahu, lehátka, ručníky - stejně jako slunce. Čím přesněji zacílíme na požadované místo tím dosáhneme vyšší úrovně tepelné pohody.
instalace zářičůinstalace zářičů
  

Instalace infrazářičů do domácích dílen a garáží

V dílnách je vhodné instalovat zářiče na místo pracoviště a nejlépe vhodný typ s regulací výkonu. Vždy jej ale umiťujte tak aby nesálaly na hořlavé a výbušné látky. Dbejte pokynů v manuálu na dodržení bezpečné vzdálenosti. Umístění pod úhlem ohřívá osoby ve větší ploše a dosáhnete tak lepší tepelné pohody a větší  ohřáté plochy.
  

Instace infrazářičů v dílnách a servisech

V těchto prostorách je vyšší riziko výbušného prostředí. S naším technikem zkonzultujte vhodnost použití v damém režimu provozu a případně konzultujte volbu infrazářičů s hasiči. V případě použití lze díky přesné regulaci a ovládání zaonout a vypnout vždy pouze tent prostor který se aktuálně využívá. Instalace ideálně na stěny nebo přenosné.
instalace zářičů
  

Instalace infrazářičů v prodejnách a sohwroomech a dalších

Sálavé topení lze komfortně a úsporně provozovat i v prodejnách i ve velkých showromech. Instalace na stěnách i stropě jsou možná a náš technik vždy navrhne nejvhodnější řešení a typ i regulaci infrazářičů.
  

Infralace infrazářičů v domácnosti v koupelnách

V domácnostech lze využít účinku okamžiého tepla. Zejména v koupelnách je často vyžadováno krátkodobé navýšení teploty v prostoru a okamžitého tepelného účinku. Sálavé teplo je do stulné již několik vteřin po zapnutí. Opět vhodná pozice je v náklun do prostoru kde se nejčastěji pohybujete. Nízkoteplotní infrazářiče využijete i v pracovách a obytných místnostech.
 
  

Zónování infrazářičů

Infrazářiče lze v prostoru umístit ve více kusech, spektra se pak překrývají a srávný návrh našeho technika zajistí aby byl celý prostor rovnoměrně prohřátý při nejnižším možném příkonu. Návrh vychází ze směrových charaketeristik infrazářičů.
  
  

 

nejvetsi prodejce zaricu a infrazaricu

infrasystémy s.r.o. 2012-2019