infratopení a infrapanely Heatwell infra panely sálavé topení 

Sálavé vytápění infrapanely Heatwell - infratopení s úsporou až 50%


POUŽITÍ » TERASY, PERGOLY, ALTÁNY
Terasy, pergoly, altány

Venkovní prostředí je místem k odpočinku, zábavě, posezení s přátely... nejlépe po celý rok. Představte si osvěžující pocit změnit chladný den na slunný a letní pouhým zapnutím vypínače. Sálavé infrazářiče Vám toto nyní umožňují pro každý den a s minimálními náklady na provoz.

Elektrické infrazářiče také úspěšně nahrazují starší plynové infrazářiče. Výhodou elektrických infrazářičů jsou nižší provozní náklady, větší bezpečnost provozu, lépe nasměrovatelné teplo do prostoru, snadná regulace výkonu.

infrazarice infraky terasy, pergoly altány

Umístění zářičů

Infrazářiče se nejčastěji umísťují na stěny či konstrukci pergoly. Zářič se naklání pod úhlem cca 30-60° k sedícím osobám tak, aby sálaly na co největší plochu osob a současně na nejvíce ochlazovanou část - tedy ze směru odkud fouká vítr/chlad. Zářič tak zlepšujte nejúčinněji tepelnou pohodu v otevřeném prostoru.

infrazářič pro pergolu, terasu, zimní zahradu

Pokud je plocha větší než doporučená pro jeden infrazářič, instalují se další kusy dle potřeby. S návrhem vám rádi poradíme. Pokud je zářičů více, směrujeme je nejčastěji ze dvou úhlů tak aby byly osoby v prostoru ohřáté ze dvou stran - tím je dosaženo nejlepší tepelné pohody.

Příkon zářičů pro terasy, pergoly, altány

Příkon je navrhován individuálně a s návrhem Vám vždy poradíme. Nejčastěji se na pergoly a tersy počítá s příkonem 250-450W/m2. Záleží také na typu infrazářiče a jeho směrových charakeristikách které máme změřeny a návrh připravujeme tedy na míru i s ohledem na typ zářiče. Prostor teras, pergol a altánů je specifickým prostorem s velkými nároky na výslednou tepelnou pohodu a tvoří nejčastější instalace infrazářičů.

Pro pergoly a terasy se nejčastěji používají halogenové, quartzové a kabonové infrazářiče.

Doporučujeme tyto typy infrazářičů:

infrazářič pro pergolu, terasu, zimní zahradu infrazářič pro pergolu, terasu, zimní zahradu infrazářič  UFOpro pergolu, terasu, zimní zahradu infrazářič BURDA pro pergolu, terasu, zimní zahradu
Samostatně stojící infrazářič Warmwatcher. Sálá i pod stůl, snadno se výkon nasměruje kam je třeba a dálkové ovládání usnadňuje obsluhu. Krytí IP 55. Karbonové vlákno vysoké účinnosti s minimálním světelem. Oblíbený typ infrazářiče za příznivou cenu pro venkovní instalace pod stříšku terasy, pergoly, balkonu. Dálkové ovládání reguluje výkon v pěti krocích. Karbonové vlákno vysoké účinnosti s minimálním světelem. Krytí IP 55. Výkonný zářič s rovnoměrným úhlem sálání do prostoru a s halogenovou trubicí s minimálním světelným tokem je vhodný i pro instalace v nižší výšce. Výhodná cena předurčuje instalace ve více kusech pro dokonalou tepelnou pohodu. Krytí IP 34. Extrémně odolný infrazářič s krytím IP 67 umožňuje provoz na přímím dešti bez nutnosti vypínání. Krytí IP 67 odpovídá dočasnému ponoření do vody! Qurtzová trubice a LowGrare trubicí snižuje světelný tok při zachování vysokého tepelného výkonu.
Rádi zodpovíme Váš dotaz / navrhneme řešení
Telefon nebo email:
Váš dotaz, popis prostoru:
Opište text z obrázku: *
captcha