infratopení a infrapanely Heatwell infra panely sálavé topení 

Sálavé vytápění infrapanely Heatwell - infratopení s úsporou až 50%


Úvod » Typy produktů

Přehledný popis typů infrazářičů

Infrazářiče jsou určeny pro celou řadu způsobůí použití. Pro každou oblast je vhodný jiný typ infrazářiče. V přehledu naleznete setříděné infrazářiče pro jednotlivé oblasti.

Standardní instalace na stěnu a strop pro běžné použití

Pro tyto účely jsou vhodné téměř všechny typy infrazářičů v příkonu do 2-3 kW. Vyšší příkony je nutné instalovat do větší vzdálenosti.


Infrazářiče bez světelného spektra pro obývací pokoje


Pro maximální komfort použití doporučujeme použít keramické a hliníkové infrazářiče bez svetelného spektra které by mohlo rušit zejména v nočních hodinách. Tyto infrazářiče sálají v dlouhovlnném spektru a tak intenzita tepla je nižší což oceníte zejména při dlouhodobém provozu i při menší vzdálenosti od osob.

Tyto typy infrazářičů využijete v domácnostech, na chatách a chalupách. Jsou vhodným řešením ohřevu velkých prostor restaurací, recepcí a hal. Tyto infrazářiče naleznete i v luxusních restauracích a předzahrádkách.

png

heatwell_infrazaric_1800W_infraky_infrazaric

heatwell_infrazaric_2400W_infraky_infrazaric
tansun_infrazaric_1300W_infraky_infrazaric

vega infrazářič keramický černý infrazářič PION classic
fenix TH 10 a TH 15 terraceheater

Samostatně stojící infrazářiče

Pro příjemné posezení na terase, balkónu, zahradě a podobně jsou určeny infrazářiče které je možné snadno přenášet a dopřát si teplenou pohodu na libovolném místě. Speciální typy jsou doplněné o osvětlení, MP3 přehrávače a dokonce s LCD obrazovkou a DIVX přehrávačem. Tyto infrazářiče sálají ve středněvlnném spektru a tak je nižší intenzita světla a teplo je rovnoměrně rozloženo do větší plochy.

Samostatnou oblastí použití přenosných infrazářičů je v dílnách, halách a podobmě, jedná se o infrazářiče s quartzovými trubicemi s vyšší intenzitou tepla ale také světla - jsou vhodné i pro větší vzdálenosti.

warmwatcher_samostatne_stojici
png
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric_svetlo warmwatcher_samostatne_stojici_zaric warmwatcher_samostatne_stojici_zaric_LCD
tansun_beawer_samostatne_stojici_infrazaric_infraky_cz
burda_infrazaric_infraky_samostatne_Stojici burda_infrazaric_infraky_cz burda_infrazaric_infraky_cz_stribrny
burda_infrazaric_infraky_cz_cerny burda_infrazaric_infraky_cz_cerveny


Venkovní použití infrazářičů s vysokou odolností vůči vodě a nečistotám


Venkovní použití je nejčastějším použitím infrazářičů kde se projeví jejich vlastnosti sálavého tepla. Sálavé teplo Vás ohřeje přímo i při silném větru, stejně jako Vás ohřívá slunce.

Ve venkovním prostředí nabízí infrazířiče nejlepší teplenou pohodu, vysokou intezitu tepla a ekonomický provoz až 5x levnjěší než při použití plynových zářičů.

Pro náročné instalace doporučujeme typy s vyoským krytím IP vůči vlhkosti a nečistotám.

IKrytí IP24 znamená ochranu proti stříkající vodě. Například u bazénů whirlpoolů, pod venkovní stříškou či pod deštníkem.

Krytí IP 55 znamená ocharnu proti stříkající vodě.

Infrazářiče s krytím IP67 jsou vhodné pro nejnáročnější použití a odolávají vlhkosti až do úrovně ponoření do vody. Tyto infrazářiče se používají pro plně venkovní použití bez ochrany proti desši a jiným vnějším vlivům.

tansun_infrazaric_infraky_venkovni_pouziti
png
burda_infrazaric_infraky_cz_IP67_venkovni_pouziti
burda_infrazaric_infraky_cz_IP67_venkovni_pouziti tansun_rio_IP_venkovni_infrazaric_infraky_cz
sorento_infrazaric_infraky_cz_cenkovni
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric_svetlo
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric
warmwatcher_samostatne_stojici_zaric_LCDf

Vysoké stropy a ohřev osob na velké vzdálenosti (5-15 m)

Vytápění prostor s velmi vysokými stropy je velmi náročné na výkon, intenzitu tepla a vlnovou délku infrazářičů. Doporučujeme použít zejména infrazářiče s quartzovými trubicemi s teplotou 2500°C - 2700°C. Pro celoplošné vytápění lze volit i výkonné typy bez světelného spektra (doporučujeme max. do cca 5-6 metrů).

Důležitou roli hrají odrazivá zrcadla za topnými tělesy která určují směrovou charakteristiku infrazářiče. Pro nižší stropy by měl mít infrazářič otevřenou směrovou charakteristiku, vysoké stropy vyžadují velmi úzkou směrovou charakteristiku.

Volbu nejvhodnějšího infrazářiče Vám pomůžeme zvolit v rámci našich nadstandardních služeb a na základně Vašich požadavků.

Pro využití infrazářičů v průmyslových halách doporučujeme použití naší digitální regulace infrazářičů která umožňuje zónovou regulaci, rovnoměrné rozložení topných hodin mezi jendnotlivé infrazářiče. Návr regulace a zapojení zářičů zajišťují naši odborní technici.

 

 

 

 

 

Designově náročné instalace - zaměřeno na detail

 

Bezprostřední pohřev osob

 

Průmyslové vysoušení staveb


Pokud víte jaký výkon infrazářiče požadujete, v této sekci vybírejte z přehledně setříděných seznamů výrobků všech typů a výrobců.

Detailnější přehled naleznete v průvodci výběrem vhodného typu infračerveného infrazářiče.