infratopení a infrapanely Heatwell infra panely sálavé topení 

Sálavé vytápění infrapanely Heatwell - infratopení s úsporou až 50%


Úvod » Reference

Reference infrazářičů

 

 

 

Reference vytápění infrazářiči TANSUN - Galerie Harfa

Adresa:

Galerie Harfa - Praha

infrazarice_galerie_fenix_reference_infraky_cz
Plocha: vjezdová rampa 32 metrů
Výška: cca 4 metry
Kontrukce: Betonový skelet
Požadavky na řešení vytápění: Ohřev vozovky proti zamrznutí
Příkon: 16 kW
 

Popis řešení:

 

Vozovka vjezdové rampy je standardně ohřívána podlahovým vytápěním na nezámeznou teplotu. Degradace a poškození topných kabelů vyžaduje kompletní zavření vjezdu a opravu v hodnotě cca 500 000 Kč. Z tohoto důvodu se hledalo vhodnější řešení.

Pro zajištění nezámrzné teploty na vozovce byla zvolena metoda přímého ohřevu infrazářiči. Zářiče jsou instalovány po celé délce rampy ve výšce cca 3,5 - 4 metry pro zajištění překrytí spekter na vozovce. Systém řízení infrazářičů je napojen na podlahové a vlhkostní čidlo které spíná infrazářiče pokud klesne teplota pod bod mrazu a zároveň je vozovka vlhká.

Postupné spínání jednotlivých zářičů zabraňuje velkému proudovému rázu. Zároveň byly použity jističe s vhodnou proudovou charakteristikou.

Realizace byla zajištěna naší společností na klíč.


infrazarice_galerie_fenix_reference_infraky_cz infrazarice_galerie_fenix_reference_infraky_cz infrazarice_tansun_reference

Reference vytápění infrazářiči Heatwell - vytápění prosklenné zimní zahrady restaurace

Adresa:

Šmilovského 1427/12, 120 00 Praha 2-Vinohrady

infrazarice_reference_heatwell_zelena_zahrada
Plocha: 50 m2
Výška: cca 3 metry
Kontrukce: Prosklené stěny, dvojskla + strop
Požadavky na řešení vytápění: Dosažení teplené pohody cca 24°C
Příkon: 7 kW
Cena realizace: 24 000 Kč + DPH

Popis řešení:

 

Luxusní restaurace zaměřená na kvalitní kuchyni a na vyoskou úroveň poskytovaných služeb naší společnost oslovila pro zporacování návrhu řešení vytápění zimní zahrady pro celoroční provoz. Požadavkem byl nenápadný design infrazářičů, nízké provozní náklady a rychlá realizace na klíč. Návrh obsahuje 4ks infrazářičů Heatwell H-1800W instalované ke stropu s náklonem a hosty. Široký úhel sálání zářičů Heatwell rovnoměrně prohřívá celý prostor a umožňuje nízkonákladový provoz zimní zahrady s výhledem na relaxační zen zahradu. Navštivte restauraci Zelená Zahrada na Vinohradech, nechte si doporučit některý ze špičkových jídelních menu a nechte se v zimním období prohřívat od infrazářičů Heatwell které pro ČR a SR výhradně zastupujeme.


infrazarice_reference_heatwell_zelena_zahrada_foto 2 infrazarice_reference_heatwell_zelena_zahrada_foto 3
   

Reference vytápění infrazářiči FENIX - vytápění předzahrádky restaurace BRUMLOVKA

Adresa:

Restaurace Brumlovka

infrazarice_reference_fenix_brumlovka
Plocha: 70 m2
Výška: cca 3 metry
Kontrukce: Prosklené stěny, dvojskla + strop zatahovací
Požadavky na řešení vytápění: Dosažení teplené pohody cca 20°C
Příkon: 9 kW
Cena realizace: 31 000 Kč + DPH

Popis řešení:

 

Celoprosklenná předzahrádka restaurace Brumlovka je vytápěna infrazářiči FENIX Ecosun 1500W. Bes světelného spektra zářiče sálají do celé plochy. Použity jsou speciální doplňkové držáky na které je možné instalovat až tři zářiče pod náklonem zaručujícím pokrytí plochy až 180°. Zářiče Fenix jsou nanápadné a v prostoru nijak neruší. Minimální náklady na údržbu a servis umožňují infrazářiče provozovat celoročně dle potřeby zákazníků.


infrazarice_reference_fenix_brumlovka infrazarice_reference_fenix_brumlovka

 

Reference vytápění infrazářiči UFO

Adresa:

restaurace Hlávkův Dvůr, Vodičkova 17,
Praha 1 - celoroční zahrádka

infrazaric_ufo_zimni_zahradka
Plocha: 120 m2
Výška: cca 3,5 metru
systém zastřešení: plachtovina + plexi - minimální tepelně izolační vlastnosti
Požadavky na řešení vytápění: eloroční provoz a zajištění tepelné pohody odpovídající cca 15-18°C.
Příkon: 21 kW

Popis řešení:

 

Použité infrazářiče UFO S30, S23 a S14. Nejvýkonnější infrazářiče 2,3 a 3 kW jsou instalovány do vyšší polohy konstrukce zimní zahrady aby pokrývaly teplem plochu celé zimní zahrady.

Středně výkonné 2,3kW a infrazářiče 1,4 kW jsou ovládány v rozvodné skříni a zapínají se pouze pro ohřev konkrétních pozic sedících hostů. Tím je zaručena tepelná pohoda a nejnižší provozní náklady.

Infrazářiče ufo s nízkou úrovní světelěného spektra a optimálním úhlem sálání vytváření příjemné teplo a tepelnou pohodu.

Realizace byla naší společností realizována na klíč.

Návrhy na řešení vytápění infrazářiči zpracováváme zdarma a nezávazně. Neváhejte se na nás obrátit.


infrazaric_ufo_zimni_zahrada_restaurace_infraky_cz_zarice_1 infrazaric_ufo_zimni_zahrada_restaurace_infraky_cz_zarice_1 infrazaric_ufo_zimni_zahrada_restaurace_infraky_cz_zarice_3
infrazaric_ufo_restaurace_zimni_zahrada_infraky_cz infrazaric_ufo_zimni_zahrada_restaurace_infraky_cz_zarice_3 infrazaric_ufo_zimni_zahrada_restaurace_infraky_cz_zarice_5.jpg

 


 

Reference vytápění infrazářiči UFO - výrobní hala

Adresa:

Žatec reference_infrazairce_ufo_infraky_cz
Plocha: 120 m2
Výška: Výška haly 7 metrů, váška instalace 3,5m
Konstrukce stavby: Ytong 37,5 cm + 8 cm EPS
Požadavky na řešení vytápění: Teplená pohoda 18°C, ruční práce
Příkon: 11,5 kW

Popis řešení:

Infrazářiče UFO byly pro tento typ realizace vybrány pro svou nízkou intenzitu světelného toku a široké rovnoměrné spektrum sálavého tepla které vytváří od infrazářiče příjemné teplo v celé ploše vytápěného prostoru.

Infrazářiče jsou instalovány na speciální držáky které oddalují zářiče od stěny aby co nejvíce sálaly na podlahu a pracovní pozice zaměstanců.

Instalovaný příkon je dostatečný pro plnohnotné vytápění celé haly, každý infrazářič je možné vypnout či zapnout podle potřeby zaměstnanců.

Použité typy infrazářičů jsou UFO C23 v počtu pěti kusů.

 


 

Reference vytápění infrazářiči Burda SMART - vytápění skladu (2011)

Adresa:

MSM, spol s r.o., Lhota u Příbramě 13

infrazarice_reference_mcm_montovana_hala
Plocha: 1665 m2
Výška: cca 5 metrů
Kontrukce: Montovaná stavba
Požadavky na řešení vytápění: Vytápění expedičních prostor
Příkon: 16 kW
Cena realizace: 68 000 Kč bez DPH

Popis řešení:

 

Jedná se o zrekonstruovanou a dobře izolovanou skladovou halu se specializovaným zdravotnickým materiálem, o rozměrech 1 665 m2 o výšce 5 m. Stávající vytápění ROBUR nebylo dostatečně výkonné a provozně nákladů. Dostali jsme za úkol vytápět pouze expediční prostory u skladového pásu, kde se pohybují pracovníci balící zboží s požadavkem na vytápění koridoru ve skladové hale – viz nákres.

Bylo navrženo řešení vytápění infrazářiči BURDA SMART o příkonu 2 kW, celkem 17 kusů, takže celkový příkon činí 34 kW. Topidla byla zavěšena ve výšce 3 m nad pracovním prostorem. Původní topný systém zůstal vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům zachován, ale je využíván pouze v období mrazů (cca několik dní v roce) nebo v případě delší doby, kdy se v prostorách nepracuje, na temperování.

Při celkových pořizovacích nákladech pouhých 68 000 Kč byly splněny požadavky na pracoviště a náklady na vytápění významným způsobem klesly. Snížila se prašnost v prostředí a tím stoupla kvalita prostředí a spokojenost zaměstnanců.


infrazarice_reference_mcm_montovana_hala infrazarice_reference_mcm_montovana_hala infrazarice_reference_mcm_montovana_hala

 


 

Reference vytápění infrazářiči Burda SMART - vytápění skladu (2008)

Adresa:

MK Market spol. s r.o. Praha

infrazarice_smart_2000_reference_MK_market
Plocha: cca 1000 m2
Výška: cca 5 metrů
Kontrukce: Rekonstruovaná starší hala velmi špatně izolována
Požadavky na řešení vytápění: Vytápění koridoru pohybu zaměstnanců a zákazníků
Příkon: 62 kW
Cena realizace: 168 000 Kč bez DPH

Popis řešení:

 

Jedná se o nezateplené skladové prostory velkoobchodu se zdravotnickým materiálem, umístěné v rekonstruované jednopodlažní hale o rozměrech cca 1000 m2 o výšce 5 m, která není dostatečně izolovaná a střešní konstrukce je bez izolace. Žádným způsobem nebyla vytápěná.

Jednatel společnosti se na nás obrátil s požadavkem na vytápění koridoru ve skladové hale, kde se pohybují zaměstnanci v teplém oblečení a požadovaná teplota 11°C bude dostačující. Dále s požadavkem na zajištění tepelné pohody pracovníků v prodejně, kam chodí zákazníci nakupovat. Důležitým aspektem zadání investora byla potřeba vytápění do jednoho měsíce od zadání. Slovy jednatele společnosti Ing. Karabce: “Hledali jsme technicky vyspělé řešení vytápění skladových prostor s důrazem na co nejnižší pořizovací cenu, jednoduchou instalaci, precizní regulaci a bezúdržbový provoz.

Dle požadavku byl vypracován, a roku 2008 i realizován, návrh na rozmístění 31 kusů infrazářičů značky Burda Smart2000 o příkonu 2 kW. Celková kapacita byla stanovena na 62 kW. K soustavě topidel byl zároveň nainstalován regulátor topného systému.

Pořizovací náklady na topidla a regulátor byly ve výši 168 000 Kč. Do jednoho měsíce byla sálavá topidla instalována a zákazník začal topit.

Dle vyjádření Ing. Karabce jsou s instalovaným systémem vytápění elektrickými sálavými topidly spokojeni, neboť byly splněny požadavky a roční náklady na vytápění haly o 1000 m2 se pohybují kolem 100 000 Kč.


infrazarice_smart_2000_reference_MK_market_1 infrazarice_smart_2000_reference_MK_market infrazarice_smart_2000_reference_MK_market
infrazarice_smart_2000_reference_MK_market infrazarice_smart_2000_reference_MK_market infrazarice_smart_2000_reference_MK_market

 


 

Reference vytápění infrapanely Heatwell a designovými radiátory Jasmína

Adresa:

Přední kopanina

infrapanely_heatwell_radiátory_jasmína_designové_infraky_infrazarice
Plocha: cca 80 m2
Kontrukce: OVELOS, dřevostavba
Požadavky na řešení vytápění: Úsporné a cenově výhodné vytápění. Návrh byl připraven v kombinace energeticky úsporných infrapanelů a designových akumulačních radiátorů Jasmína
Příkon: 4,5 kW
Cena realizace: 32 000 Kč bez DPH

Popis řešení:

Vytápění infrapanely Heatwell a designovými radiátory Jasmína

Jedná se o rodinný dům v obci Přední Kopanina. Stavba je standardní konstrukce typ dřevostavba s izolacemi cca 16 cm min. vaty a cca 10 cm zateplení EPS. Okna standard dvojskla. Dům je volně stojící nad terénem obdoba Mobilní dům. Je tedy ochlazován i ze spodní části. Požadavek na levný topný systém zároveň s nízkými provozními náklady byl bezezbytku dodržen.

Infrapanely v obývacím pokoji zaručují perfektní tepelnou pohodu s minumálními náklady na vytápění, designové přímotopy Jasmína pod okny díky vysoké účinnosti a speciálnímu tvaru topných lamel vedou teplý vzduch nejúčinnější formou do prostoru.


infrapanely_heatwell_reference_kopanina_jasmina infrapanely_heatwell_reference_kopanina_jasmina_pod okny
infrapanely_heatwell_reference_kopanina_jasmina

 


 

Reference vytápění designovými radiátory Jasmína ve čtyřech činžovních domech v Praze o celkové ploše cca 4000 m2 vytápěné plochy.

Adresa: Praha
Plocha: v půměru 1000 m2 / dům  
Kontrukce: cihla 60 cm  
Požadavky na řešení vytápění: designové řešení vytápění elektrickými radiátory jako náhrada za přímotopy s úsporou min. 20%.  
Příkon: cca 3 kW / byt a cca 60 kW / dům  
Cena realizace: cca 10 000 Kč / byt a cca 250 000 Kč / dům  

Popis řešení:

Vytápění designovými elektrickými radiátory Jasmína

 
designový radiátor design elekterický designový radiátor design elekterický
designový radiátor design elekterický designový radiátor design elekterický

Vzhledem k velmi podobným technickým parametrům staveb které se realizovaly také v obdobném termínu roku 2015 jsme tyto čtyři stavby spojili do jedné reference. Také jsou v relatovní blízkosti a je možné je po dohodě navštívit. Lokality jsou Holešovice, Letná, Smíchov a I.P. Pavlova. Zákazníci - investoři hledali vesměs designovější vytápění než klasické radiátory a zároveň v dostupné cenové hladině. Suchý proces realizace bez rozvodů vody, bez kotelen s dokonale měřitelnou spotřebou byly podmínkou. Plusem je bezúdržbový provoz neboť části staveb se pronajímají. Designové elektrické radiátory jsou instalovány ve většině bytů staveb včetně komerčních prostor a podkroví. Některé radiátory jsou na objednávku dodány bez termostatu na boku tělesa a teplota v místnostech je regulována termostaty na stěně.

Ukázka pouze části fotografií z realizací vytápění design radiátory Jasmína:
designový elektrický radiátor přímotop jasmína reference designový elektrický radiátor přímotop jasmína reference
designový elektrický radiátor přímotop jasmína reference designový elektrický radiátor hliníkový přímotop jasmína reference
designový elektrický radiátor přímotop jasmína reference designový elektrický radiátor přímotop jasmína reference

 


 

Reference vytápění designovými radiátory Jasmína v činžovním domě v Praze

Adresa: Praha, Na Bojišti 20 (realizace 2013)
Plocha: cca 600 m2  
Kontrukce: cihla 60 cm  
Požadavky na řešení vytápění: designové řešení vytápění elektrickými radiátory jako náhrada za přímotopy s úsporou min. 20%.  
Příkon: cca 3 kW / byt a cca 60 kW / dům  
Cena realizace: cca 10 000 Kč / byt a cca 250 000 Kč / dům  

Popis řešení:

Vytápění design elektrickými radiátory Jasmína

 
 
reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy

Referenční stavba v Praze. Prostor činžovního domu je provozován jako penzion pro zahraniční klientelu. Nároky na design radiátorů byly jedním z podmínek výběru našich produktů. Dalším požadavkem na radiátory byla odolnost vůči vandalizmu což jejich celohliníkové provedení a kvalitní zpracování dokonale splňuje. Provozovatel dále platí kompletní náklady na provoz pokojů a úspora nákladů byla dalším bodem který přímotopné designové radiátory samína splňují. Investor je plně spokojen a reference je pro Vás připravena.

Ukázka pouze části fotografií z realizací vytápění design radiátory Jasmína:
reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy
reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy
reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy reference radiátory jasmína - designové elektrické přímotopy

Reference vytápění infrazářiči VEITO - CH2500TW - altán/pergola

Plocha: cca 6m2 infrazářič VEITO CH 2500 TW - vytápění altánu / pergoly  
Výška: cca 2,2 metru
Kontrukce: otevřená
Požadavky na řešení vytápění: Zpříjemnění tepelné pohody
Příkon: 2,5 kW
   

Popis řešení:

 

 

Realizace topení do prostoru pergoly / altánu v ploše cca 6m2. Požadavek byl na možnost regulace výkonu a instalace na strop. Dále byla požadována minimální svítivost při nejvyšším možné výkonu, což karbonové infrazářiče VEITO dokonale splňují. 

infrazářič VEITO CH2500TW - vytápění pergoly / altánu